HISTÓRIA

1999

S 15-ročnými skúsenosťami v oblasti priemyselného čistenia a obchodu, Erik BERNISSON kúpil spoločnosť od svojho zamestnávateľa.

2006

Sedem rokov pokračoval v inovácii. Vytvoril a predával chemické riešenia podľa potrieb trhu pre svojich zákazníkov v oblastiach ako sú strojárstvo, zdravotníctvo a potravinársky priemysel.

Príklady jeho neuveriteľných úspechov zahŕňajú: Prostriedok proti legionelám pre nemocničné vodné systémy; farba, ktorá môže byť aplikovaná na mokré vozovky; čistiaca utierka na renováciu interiérov motorových vozidiel a ako ochranný film na sklo. Vyvinul tiež a nechal si patentovať prostriedok na ošetrenie a proti peneniu v poľnohospodárstve a tiež ochranu proti nástrekom grafity a mnoho iných prostriedkov.

Jeho predstavivosť nepoznala žiadne hranice. Čoskoro Erik začal vyrábať ďalšie výrobky na základe požiadaviek zákazníkov.

Jedného dňa sa mu v hlave zjavila myšlienka: „Dlho vedel, ako robiť čistiace prostriedky a ochranné roztoky a výrobky na lesklé povrchy, … ale oddelene. Chcel vytvoriť absolútne spojenie medzi nimi, aby vytvorili konečný produkt, ktorý by dosiahol všetky vlastnosti …“

November 2006

Výskum sa začal. Rekonštruoval vyblednuté farby, lesklé povrchy, extrahovaný decht a obnovoval plasty. Boli to najjednoduchšie chemické schopnosti, ktoré chcel spojiť.

Ale chcel tiež odstrániť organické stopy, komáre, trávu alebo nečistoty. Chcel deoxidovať, odstrániť vápnik a zanechať trvalo vyleštený povrch. Chcel, aby sa to dosiahlo holými rukami, bez poškodenia alebo zafarbenia povrchov … Výskum a testovanie spôsobili denné frustrácie a sklamania počas mnohých mesiacov.

Jún 2007

Pod horúcim slnkom na juhozápade Francúzska sa Erik pustil do ďalšieho testu… Prichádza rok 2000, utierka v ruke možno začne čistiť.

Výsledok znel: „Nie je to dobré… moje hazardné hry sa nezaplatia.“
Tím musel pripustiť, že projekt sa bude musieť zastaviť.

„To je zlé, Erik sa zahľadel na prototyp … V priebehu jednej sekundy sa jeho tvár rozjasnila a jeho mozog explodoval … Nakoniec predstavil princíp spojenia komponentov.“ Bol to bláznivý nápad.

Erik Bernisson požiadal o poslednú úpravu na poslednom prototype, vediac, že ​​na jednej strane môže dosiahnuť veľký úspech, ale na druhej strane … môže byť tiež konfrontovaný s rokmi zbytočného výskumu a musel by pripustiť neúspech.

O 20 minút neskôr boli úpravy vykonané, technici boli svedkami zázraku … „FUNGUJE TO!“

O pár mesiacov neskôr získal produkt prestížne ocenenie za inováciu a v marci 2008 bol predstavený na legendárnom autosalóne v Ženeve pod názvom: VULCANET..

Január 2014

Nový vývoj spoločnosti VULCANET.

Január 2016

Spustenie utierok VULCANET pre bicykle.

Január 2018

Vulcanet sa zapája do dobrodružstva v Slovenskej republike s cieľom rozšíriť sieť svojich priateľov a partnerov vo východnej Európe.